Топ-7 найцікавіших е-декларацій відомих осіб Рівненщини

Depo.Львів вивчили електронні декларації чиновників і депутатів Рівненської області
Depo.Рівне
9 листопада 2016 17:30
ФОТО: depo.ua
Топ-7 найцікавіших е-декларацій відомих осіб Рівненщини
Топ-7 найцікавіших е-декларацій відомих осіб Рівненщини

Depo.Львів вивчили електронні декларації чиновників і депутатів Рівненської області і пропонує ознайомитися з найцікавішими з них.

Картини, шуба, дружина, прикраси і катер Яніцького

Уродженець райцентру Зарічне Рівненської області Василь Яніцький, який раніше працював адвокатом, а потім очолив власну юридичну фірму, нині є народним депутатом. Судячи з е-декларації, його можна вважати найбагатшим народним обранцем від області. Депутат запевняє, що свої статки заробив раніше, займаючись бізнесом.

У нього з дружиною є у власності сім квартир у Києві та в Київській області, будинок площею 319,5 кв.м, земельні ділянки у різних областях України, дві автостоянки в Києві, два дорогі автомобілі, а в дружини ще й катер Pro Guide V-16 WT є. Яніцький задекларував також швейцарські наручні годинники Jaeger-LeCoultre та OFFICINE PANERAI LUMINO, німецький карабін Blaser R-8, одну тисячу книг, 14 картин.

З речей дружини нардеп вніс у декларацію її шубу, каблучку та сережки з дорогоцінного металу з дорогоцінним камінням.

Окрім депутатської зарплати, торік Яніцький одержав 7,5 мільйона гривень від продажу цінних паперів та корпоративних прав іноземній компанії DK ARDEN PLC. На банківських рахунках у Яніцьких лежить 20 тисяч гривень, 58,6 тисяч доларів, 4,2 тисячі євро. Готівкою тримають 200 тисяч євро, 255 тисяч доларів та 3,24 мільйона гривень.

Нардеп також декларує 800 акцій  ЗАТ “Юридична фірма "Євротек" номінальною вартістю 1,5 мільйона гривепнь, кінцевим власником якого він є, та свої коропоративні права на 50% статутного капіталу ТОВ “Агроінвест”, кінцевим бенефіціарним власником якого теж є він.

Земля та незавершений будинок Вознюка

Народний депутат  Юрій Вознюк  батько двох синів і двох дочок. У власності має дві земельні ділянки в с.Соснове Березнівського району на Рівненщині, ще одну ділянку у Рівному орендує в управління капітального будівництва Рівненського міськвиконкому.

У Рівному має право на третину квартири площею 76 кв.м та безоплатно кристується незавершеним будинком  площею 231 кв.м. У декларації сказано, що будинок повністю або частково зведений з матеріалів чи за кошти суб'єкта декларування або члена його сім'ї.

Вознюк має два автомобілі - Skoda Superb 2015 року та Opel Vivaro 2014 року.  

На рахунку в банку у нього лежить 60 тис. грн., готівкою має 150 тисяч доларів.

Ікони, антикваріант, зброя та готівка молодого Лозового

Найбільш екзотичну з-поміж інших декларацію подав 27-річний народний депутат від Радикальної партії Ляшка Андрій Лозовой. Власної нерухомості він не має, вказав лише орендовану квартиру на 39 кв.м у Києві, натомість має дещо інше.

У молодого нардепа є колекція з 72 ікон, написаних майстрами України, Священної Гори Афон та Єрусалиму, 186 пляшок вин виробництва України, Франції, Італії, Ізраїлю, Іспанії, США, Португалії, Чилі, Греції, Нової Зеландії, Австралії, Аргентини. Хорватії, Німеччинни, Австрії, Угорщини, Чехії, Словаччини, 32 одиниці холодної зброї ХІХ-ХХ століть, антикварні меблі XIX століття, колекція картин та кілька годинників, вартість яких він не вказує.

Чи не найбільш екзотичною річчю серед надбань Лозового є хрест-енколпіон XIII сторіччя зі Святими мощами, який, каже, одержав від діда.

 Утім, вже наступного дня після подання декларації Лозовий заявив, що передасть хрест з мощами туди, де йому місце - в монастир. Власного авто нардеп не має, тож орендує  Toyota Sequoia 2013 року випуску у громадянина  Дениса Кохарєва. Готівкою молодий Лозовий має 800 тисяч гривень, 150 тисяч євро та 50 тисяч доларів.

Чужа хата мера Рівного

Як і в минулі роки, міський голова Рівного Володимир Хомко задекларував у спільній власності з дружиною квартиру у Києві на 90 кв м,  придбану у 2004 році, у Рівному він має власну на 72,5 кв м, а в селах Рівненщини - три земельні ділянки. Є в декларації міського голови житловий будинок на 261 кв м, в якому він живе, але який належить громадянину Сергію Бондарчуку-Василюку, та його ж земельна ділянка на 1000 кв. м. У власності Хомка є автомобіль Hundai Santa Fe 2013 року випуску.

Крім зарплати у 127942  грн за 2015 рік, він одержав ще 105469 грн від надання майна в оренду, декларує зарплату дружини у 62681 грн. і її пенсію у 16913 грн.

На рахунку в банку Хомко має 9 тис грн, дружина - 15 тисяч. Готівкою тримає 37000 доларів та 15000 євро, дружина має 33000 доларів та 25000 євро.

“Сталевий” Муляренко

 Нещодавно призначений головою Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко має  дружину і трьох дітей. У його власності - кілька земельних ділянок в Рівному, житловий будинок, непродовольчий магазин та цех металовиробів. Має Муляренко автомобіль Citroen 1993 року, PEUGEOT 1992 року, ВАЗ 1988 року та ГАЗ 1953 року. Крім цих, є ще TOYOTA HIGHILANDER 2011 року випуску. Він володіє 95% корпоративних прав на ТОВ “Сталь-М”, 5% прав належать дружині. Вони обоє є кінцевими власниками компанії.

Більше, ніж зарплати за основним місцем роботи, Муляренко в 2015 році одержав від оренди майна - 265080 грн. Значно більше - 1,1 мільйона гривень - одержала дружина від підприємницької діяльності. Готівкою Муляренко тримає 178 тисяч доларів, 47 тисяч євро та 220 тисяч гривень.

Осуховський: з двома дітьми без дружини

Декларація нардепа від “Свободи” Олега Осуховського, на противагу Лозовому, виглядає кумедно: він має у Львові права на півквартири загальною площею 32 кв. м, антиквартий камінний годинник з двома підсвічниками, картину ХVIII століття та колекційну зброю початку ХХ століття.

Їздить народний обранець на Mercedes-Benz Vito 111CDI 2007 року, але авто не його, а громадянки Наталії Паламарчук, яка дала йому його безкоштовно. У власності нардеп має два ІНГУЛи на на базі БРДМ-2 80-их років, які вказує, що то для АТО.

Окрім зарплатні, на рахунку в банку має понад 16 тис. грн., готівкою тримає 187 тис. грн. та 92000 фунтів стерлінгів (1 англійських фунт стерлінгів = 32 гривні). В декларації  депутат також згадує двох дітей.

Самотній поліцейський

Мешканець села Чабани Києво-Святошинського району Київської області Сергій Князєв, начальник Головного управління Нацполіції на Рівненщині, у своїй декларації не вказав жодного члена своєї сім'ї.

У Чабанах він має чверть квартири площею 87,5 кв.м, має також квартиру на 74,9 кв.м в Броварах на Київщині. Є у власності головного рівненського поліцейського дві ділянки в Київській та Житомирській областях. Зате Князєв володіє 25% корпоративних прав на Національну академію внутрішніх справ України.

Торік він одержав дохід від відчуження майна громадянки Вікторії Григоренко у розмірі 366 тис. грн. Крім заробітної плати, має готівкою 200 тис. грн, 2 тис. доларів та 1500 євро.

Раніше ми писали, як у Рівному сміються з мера і його "гомосєків"

 Ілюстрація порталу "Четверта влада"

Більше новини про життя Рівненщини та Львівщини читайте на Depo.Львів